Przejdź do treści

Kalkulator badań prenatalnych. Oblicz termin badania

Jeżeli pamiętasz datę ostatniej miesiączki lub znasz przewidywany termin porodu, możesz sama wyliczyć zakres dat, w którym powinno zostać wykonane badanie prenatalne. Wystarczy, że wpiszesz lub wybierzesz z kalendarza datę ostatniej miesiączki lub datę porodu, a kalkulator pokaże Ci terminy badań prenatalnych.

Oblicz na podstawie daty ostatniej miesiączki

Oblicz na podstawie terminu porodu z USG

Jak korzystać z kalkulatora badań prenatalnych?

Zobacz na pierwszą stronę swojej karty ciąży. Są tam trzy pozycje: data ostatniej miesiączki (OM), przewidywany termin porodu wg OM, oraz przewidywany termin porodu wg USG. Ostatnia pozycja nie jest wypełniana jeżeli lekarz prowadzący ciążę uzna, że różnica pomiędzy terminem porodu wyznaczonym na podstawie OM nie różni się od tej wyznaczonej na podstawie USG.
Możesz mieć do czynienia z 4 sytuacjami:

  1. Jeżeli Twój termin porodu został obliczony tylko na podstawie OM – skorzystaj z funkcji „oblicz na podstawie daty ostatniej miesiączki”.
  2. Jeżeli Twój termin porodu został obliczony na podstawie OM oraz na podstawie USG i różnica między nimi jest niewielka (do 4 dni) – możesz skorzystać z dowolnej funkcji kalkulatora.
  3. Jeżeli Twój termin porodu został obliczony na podstawie OM oraz na podstawie USG i różnica pomiędzy nimi wynosi ponad 4 dni – skorzystaj z funkcji „oblicz na podstawie terminu porodu z usg”
  4. Jeżeli Twój termin porodu został obliczony tylko na podstawie USG – skorzystaj z funkcji „oblicz na podstawie terminu porodu z usg”

Jeżeli nie pamiętasz daty ostatniej miesiączki, lub miesiączki były nieregularne, proponuję umówić się na wczesne USG wykonywane do 10 tygodnia ciąży. Badanie to pozwala, poza wykonywaną wówczas dokładną oceną pęcherzyka ciążowego i zarodka, ustalić optymalny termin badań prenatalnych oraz termin porodu.