Przejdź do treści

Ustalanie ojcostwa w ciąży

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Badanie ojcostwa w ciąży – anonimowość, dyskrecja, pewny i szybki wynik

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

Niepewność wywołuje zazwyczaj bardzo negatywne emocje, a przecież kobieta w ciąży powinna unikać stresów. Kiedy pojawiają się wątpliwości warto zrobić test na ojcostwo. Pozwoli on z całą pewnością rozwiać wszystkie wątpliwości. Dzięki temu przyszli rodzice będą mogli skupić się na przygotowaniach do tej wspaniałej chwili jaką są narodziny ich dziecka.
Badanie DNA w celu ustalenia ojcostwa można wykonać już od 10 tygodnia ciąży, a jego wynik jest tak samo dokładny jak ten uzyskany już po narodzinach dziecka. Dzięki temu badaniu możemy ze 100 procentową pewnością potwierdzić lub wykluczyć, że dany mężczyzna jest ojcem dziecka.

Test na ojcostwo w czasie ciąży można wykonać na dwa sposoby.

1. Od matki pobierana jest próbka krwi, natomiast od domniemanego ojca materiałem do badań jest wymaz z błony śluzowej policzka. Badanie możemy wykonać również z innego materiału biologicznego ojca, jak: krew, cebulka włosa, szczoteczka do zębów, maszynka do golenia. Metoda ta opiera się na analizie wolnego DNA dziecka z krwi matki.
2. Zamiast próbki krwi od matki może być pobrany płyn owodniowy uzyskany drogą amniopunkcji. Niewątpliwą zaletą tej metody jest uzyskanie przez rodziców pewności co do ojcostwa, ale także budowy genetycznej dziecka.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”2164″ img_size=”medium”][/vc_column][/vc_row]