Badania prenatalne

Aby zapewnić najlepszą opiekę medyczną małemu człowiekowi

Badania prenatalne są to badania dziecka wykonywane jeszcze podczas jego życia wewnątrzmacicznego.
W ciągu ostatnich lat, dzięki rozwojowi medycyny możliwe stało się nie tylko dokładne zbadanie dziecka przed urodzeniem, ale także w pewnych przypadkach zastosowanie odpowiedniego leczenia jeszcze przed jego przyjściem na świat. Nowoczesna ultrasonografia oraz analiza biochemiczna krwi matki umożliwiają rozpoznanie większości chorób nienarodzonego jeszcze dziecka. Wiele z tych chorób można leczyć zaraz po urodzeniu, niektóre nawet przed porodem. Jednak aby skutecznie leczyć dziecko, niezbędne jest szybkie i precyzyjne rozpoznanie choroby. Pozwoli to na zaplanowanie skutecznej formy dalszego postępowania oraz leczenia dziecka.

Czytaj więcej

Echokardiografia płodu

Ocena serca nienarodzonego jeszcze dziecka

W Polsce jedno dziecko na sto rodzi się z wadą serca. To najczęstsza wada wrodzona rozpoznawana u noworodków.
Część z nich nie musi być leczona zaraz po porodzie, jednak najcięższe wypadki wymagają pilnego leczenia i operacji już w pierwszych godzinach życia. Wczesne rozpoznanie wady serca umożliwia stworzenie optymalnych warunków porodu, oraz planowanie dalszego leczenia dziecka jeszcze przed porodem. Dzieci z rozpoznanymi wadami serca powinny rodzić się w specjalistycznych ośrodkach posiadających odpowiednie warunki do opieki i doświadczenie lekarskie.
Echokardiografia płodu – jest to szczegółowe badanie budowy serca płodu oraz połączeń naczyniowych. Wykonywane jest ok. 20 tygodnia ciąży (pomiędzy 20-24 tygodniem).

Czytaj więcej

Ustalanie ojcostwa w ciąży

Pewny wynik już od 10 tygodnia ciąży

Niepewność wywołuje zazwyczaj bardzo negatywne emocje, a przecież kobieta w ciąży powinna unikać stresów. Kiedy pojawiają się wątpliwości warto zrobić test na ojcostwo. Pozwoli on z całą pewnością rozwiać wszystkie wątpliwości. Dzięki temu przyszli rodzice będą mogli skupić się na przygotowaniach do tej wspaniałej chwili jaką są narodziny ich dziecka.

Czytaj więcej